Herjava küla selts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraav ja talgud

3 posters

Go down

Kraav ja talgud Empty Kraav ja talgud

Postitamine  Tanel 03.04.10 20:05

See kraav tuleks kaevata Võnnu ojani korralikult lahti. Praegult vesi ei liigu Silma lossi tiigist eriti hästi edasi ja peale tiiki pole kraavi sama hea, et ollagi, mingi 15-50cm. Sellepärast ujutab metsa ka üle. Kuna seal vahepeal on eramaad ja Silma lossi omanik on rahakoll, kes vaevalt tahab oma suvekodu hoovile mingeid traktoreid sonkima. Kuna sellele kraavile ei ole mingit projekti, siis tuleb sellegagi rahul olla, mis sai tehtud. Kuuldavasti läheb traktor esmaspäeval minema ja vaevalt see tagasi tuuakse (transport pole just mitte kõige odavam), et metsa alust juppi kaevata. Seda oleks pidanud organiseerima ühe jutiga. Kui on avalikhuvi taga, siis peab see tarkpea hoolitsema selle eest, et kraavid oleks tema valduses puhtad mingitest kasvuhoonetest ja onnidest. Talgutega on see teema, et kui neid liiga palju on, muutub see tüütuks. Inimestel on oma eraelu ja omad isiklikud toimetused ka. Arvan, et talguid võiks pikemalt ette teatada ja paar korda aastas teha, et tüütuks ei muutuks. Asi ikka ei käi nii, et õhtul saan mingi sms ja hommikul peab triklis olema. Kui seda surutakse peale, siis kaob igasugune töö tegemise isu ära. Teeme seda ju oma vabast tahtest ja ajast.

Tanel

Postituste arv : 4
Join date : 28/01/2010
Age : 45

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  meeliskaljo 04.04.10 5:40

Tanel kirjutas:See kraav tuleks kaevata Võnnu ojani korralikult lahti. Praegult vesi ei liigu Silma lossi tiigist eriti hästi edasi ja peale tiiki pole kraavi sama hea, et ollagi, mingi 15-50cm. Sellepärast ujutab metsa ka üle. Kuna seal vahepeal on eramaad ja Silma lossi omanik on rahakoll, kes vaevalt tahab oma suvekodu hoovile mingeid traktoreid sonkima. Kuna sellele kraavile ei ole mingit projekti, siis tuleb sellegagi rahul olla, mis sai tehtud. Kuuldavasti läheb traktor esmaspäeval minema ja vaevalt see tagasi tuuakse (transport pole just mitte kõige odavam), et metsa alust juppi kaevata. Seda oleks pidanud organiseerima ühe jutiga. Kui on avalikhuvi taga, siis peab see tarkpea hoolitsema selle eest, et kraavid oleks tema valduses puhtad mingitest kasvuhoonetest ja onnidest. Talgutega on see teema, et kui neid liiga palju on, muutub see tüütuks. Inimestel on oma eraelu ja omad isiklikud toimetused ka. Arvan, et talguid võiks pikemalt ette teatada ja paar korda aastas teha, et tüütuks ei muutuks. Asi ikka ei käi nii, et õhtul saan mingi sms ja hommikul peab triklis olema. Kui seda surutakse peale, siis kaob igasugune töö tegemise isu ära. Teeme seda ju oma vabast tahtest ja ajast.

Selgitaksin natuke, et asi segaseks ei jääks. Metsa ujutub hetkel üle sellepärast, et kraav ja selle truubid on jääs. Loomulikult tuleks ka metsas olevat kraavi puhastada. Kraavi kaevamise ja selle puhastamise organiseerimine nn "ühe jutiga" ei õnnestunud sellepärast, et külaelanike huvi midagi paremaks muuta puudub. Abilisi kraavialuse maa puhastamisel oli vähe ja seetõttu ei suutnud me väljastatud metsateatise järgi kogu ala raadata. Isiklikult arvan, et abi oli selle kraavi kaevamisest suur.
SMS oli siiski koosoleku teatis, mitte kutse talgutele.

meeliskaljo

Postituste arv : 13
Join date : 27/01/2010

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  Tanel 04.04.10 8:59

Otse loomulikult lähevad truubid jääse, kui veed ei jookse. Ja tundub, et ainuke töömees olid Sina. Otse loomulikult ei tule Sulle keegi tööle, kui Sa mängid siin mingit külavanemat. Kõik ei käi Sinu tahtmise järgi. Kui Sinul on aega ja viitsimust, siis vilistad ja inimesed peavad jooksma. Võta asja vähe rahulikumalt. Olen külapealt kuulnud, et suurem osa ei ole Sinu üliaktiivsusega rahul. Otse loomulikult on sellest kraavist suur abi, aga asi tuleb ikkagi lõpuni viia, mitte lampi sahmida. Asi oleks võinud vähemalt oodata niikaua, kui mets puhas, kas või pool aastat. 100% vald enam koppa ei saada. Kas meil on mingi kolhoos, et meile on mingeid koosolekuid vaja. Neid ühistuid ja kolhoose on siin Herjavas ennegi nähtud ja millega need lõppevad. Ja kui Sulle on väga tähtsad need koosolekud, siis äkki saadad sms paar päeva varem välja.

Tanel

Postituste arv : 4
Join date : 28/01/2010
Age : 45

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  meeliskaljo 04.04.10 15:34

Ei saa sinuga nõus olla. Minu tegemised ei ole kellelegi peale surutud, nagu väidad. Kõik asjad on vabatahtlikud. Rääkides sinu aktiivsusest midagi ära teha, siis paistab see olematu. Ei näinud sind talgutel, ega koosolekul, kuigi olid kodus. Kui sulle need asjad ei meeldi, siis ei käsi sul sellest asjast keegi osa võtta. Saame ilma sinu abita hakkama.
Asjade üle nurisejaid leidub igal pool ja igal ajal. Tundub, et need, kes minu aktiivsusega rahul ei ole, on need inimesed, kes ise aktiivsed ei ole.
Ainuke töömees ma ei olnud. Meie külas on ka teisi abivalmis inimesi, kes käisid aitamas. Ja see, milline oli kokkulepe kopa osas, on tõesti minu ja valla vaheline asi. Maksnud sa selle kopa eest ei ole. Kui sulle või kellelegi teisele tundub, et tal tuleb kõik paremini välja, siis annan hea meelega teatepulga üle. Enne aga tahan saada valgustuse ja bussi päeval käima. Andke teada, kes tahab meie kõigi elu külas paremaks muuta ja asju ise organiseerida?

meeliskaljo

Postituste arv : 13
Join date : 27/01/2010

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  Tanel 04.04.10 20:24

Kuule külavanem, selles asi ongi, et Sa arvestad ainuld ise endaga. Kui meelde tuletad, siis vist saagisime suvel koos metsas ja puhastasime koos kraavi. Kui esimesed talgud olid, siis tegi minu eest tööd minu vanamees. Ja kui viimati kraavis olite, tulin just töölt. Kui ma olen kuu aega tööl olnud, on see ka siilile selge, et esimene päev ei tule ma kuskile kraavi, pigem olen perega. Väga tore, kui asja aetakse, aga võta veits tuure maha, usu mind, Sul omal ka vähe lihtsam. Infotahvel on ka kogu aeg lukus, kas selle tegid ka ise endale, tahaks ka võib-olla midagi sinna riputada. Oleks võinud vähemalt vana ära koristada. Asi muutub koomiliseks juba, ole hea ja kustuta mind liikmete nimekirjast ära. Nagunii panid mind omavoliliselt üles. Ja veel kustuta ka need kolm inimese nime, kelle ma riputasin selleks siia üles, et Sul oleks vallas kergem asju ajada ja kellel ei ole selle külaga mingit pistmist. Mul on tänav, maja, oma aed ja mulle ei ole vaja, et keegi koputab hommikust õhtuni uksele ja ajab tööle ning nõuab mingeid rahasid. Edu küla juhtimises ja loodan, et kustutad mind koheselt nimekirjast.

Tanel

Postituste arv : 4
Join date : 28/01/2010
Age : 45

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  meeliskaljo 05.04.10 6:28

Koos käisime me metsas, siis kui küla seltsi veel ei olnud. Sellest töö tegemisest ja asja ajamisest saigi idee teha see selts.
Kui see oli avaldus seltsist lahkumiseks, siis kustutan need nimed ära. Pean tunnistama, et kui midagi on vaja vallas arutada, siis ei küsi keegi palju meil liikmeid on. Liikmeid olgu enne vähem, aga need liikmed peaksid ka midagi tegema. Punkt meie põhikirjast:
2.12. Liikmete kohustused:

· täita käesoleva põhikirja nõudeid ja juhtorganite kollegiaalseid otsuseid;

· tasuda liikmemaksu vastavalt kehtestatud korrale;

· täita temale pandud ülesandeid valituna Seltsi juhtorganitesse;

· aktiivselt osaleda Seltsi ühistegevuses.

See info tahvel kuulub Herjava Küla Seltsile ja lukus pole see kunagi olnud. Sellele infotahvlile riputatakse Herjava Küla Seltsi infot. Oleks võinud vana ära koristada koha pealt, oleks tädil rattad.......

meeliskaljo

Postituste arv : 13
Join date : 27/01/2010

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  Kaido Lukk 15.04.10 19:21

Üldiselt on jube jama lugeda, et meie oma küla elanikud on hakanud seltsile vastu töötama,Kui ikka ei soovi olla külaseltsi liikmeks siis võinuks ju ilma omavahelise sõnavahetuseta teada anda, et ei soovi külaelu paremaks muutmisel osaleda.Igatahes leian , et Meelis on teinud ära väga suure töö ja loodan , et teeb seda ka edaspidi ning mina igatahes toetan tema tegemisi. Tean ka inimesi, kes ei ole küll veel külaseltsi liikmed aga on rääkinud, et Meelis on igati hakkaja õige koha peal ja toetavad teda.Peame ikkagi arvestama, et külas ei saa kõike kohe korraga korda teha tuleb teha järk järgult.

Kaido Lukk

Postituste arv : 18
Join date : 30/01/2010

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  Tanel 17.04.10 19:11

Keegi ei ole külaseltsile vastu töötanud. Liige pole ma kunagi soovinud olla ja ma ei tea tõesti, miks mind sinna topiti. Ega ma mingi seltsi tegemiste ja käskude peale käi liigutamas, mul muudki teha.
Selles point ongi, et küla ei saa ju ühe päevaga korda teha ja seepärast võikski asja rahulikumalt ajada. Kui ei surutaks hommikust õhtuni, siis oleks töö tegemise isu kah.
Sellise kursiga võib iga Haapsalu mats MTÜ teha ja käia külavanemat mängimas.
Minu teada selleks foorumid ongi, et oma arvamust avaldada. Ja siin oli kunagi vist isegi selline kiri üleval, et arutage asju foorumis.
Ja kuna mind enam liikmete hulgas pole, siis ei huvita mind enam siinne teema, ega ka vasta edaspidi.

Tanel

Postituste arv : 4
Join date : 28/01/2010
Age : 45

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  Kaido Lukk 17.04.10 19:58

Seda ma ei tea kuidas keegi kunagi liikmeks astus või pandi kuid mina ole siin igati vabatahtlikult ning keegi pole väitnud, et peab seltsi tegemistes osalema käskude peale-Loomulikult ei saa küla ühe päevaga korda ning selleks ongi külaseltsid loodud, et kõike tasapisi teha loomulikult on meil kõigil oma tegemisi ka ja ka pereelu.Keegi pole peale surunud midagi.Peame ikkagi Meelisele ütlema aitähh, et ta üldse sellise asja nagu külaseltsi loomine ette võttis ning egas ei ole päris nii, et igaüks teeb MTÜ ja käib külavanemat mängimas , seda ta ju ka on.
Kegi ei peagi foorumites vastama kui leiab, et teema teda ei puuduta see on meie kui külaelanike suhtlusportaal ja arvamiste avaldamise koht.

Kaido Lukk

Postituste arv : 18
Join date : 30/01/2010

Tagasi üles Go down

Kraav ja talgud Empty Re: Kraav ja talgud

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele